150 anys apasionats per la música

Premis

 

ANY

CERTAMEN

SECCIÓ

PREMI

DIRECTOR

OBRA

COMPOSITOR

2017

131 Certamen Internacional de Bandes de Música “Ciutat de Valencia”

Primera

1r Premi

Àngel

Escútia

Martínez

Soñad el Mar

Everest

Màscares

Manuel Morales

Jordi Peiró

Voro García

2015

XXXIX Certamen Provincial de Bandes de Música de València

Especial

1r Premi

Àngel

Escútia

Martínez

Las Arenas

Estígia

Turangalila Symphonie

Manuel Morales

Francisco Tamarit Fayos

Oliver Messiaen

2012

XXXIV Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana

Primera

1r Premi

Àngel

Martínez

Escútia

Spirophony

Turangalila Symphonie

Jesús Santandreu

Oliver Messiaen

2012

XXXVI Certamen Provincial de Bandes de Música de València

Primera

1r Premi

Àngel

Martínez

Escútia

Las Arenas

Fiesta Mediterránea

Turangalila Symphonie

Manuel Morales

Manuel Lillo

 

Oliver Messiaen

2010

39 Certamen Internacional de Bandes de Música Vila d’Altea

Primera

1r Premi

Àngel

Martínez

Escutia

Libertadores

Oscar Navarro

Respighiana

Francisco Zacarés Fort

Dolores Pedro

Antonio Sanchez Pedro

2009

XXXIII Certamen Provincial de Bandes de Música

Primera

1r Premi

Àngel

Martínez

Escutia

Orión

Santiago Quinto Serna

Expanció

Miguel Ángel Berbis López

Lo Cant del Valencià

Pedro Sosa

2007

CXXI Certamen Internacional de Bandes de Música Ciutat de València

Segona

2r Premi

Àngel

Martínez

Escutia

Atiragram

José Pascual Asensio Orús

Rahal

Francisco Zacarés Fort

Dolores Pedro

Antonio Sanchez Pedro
2005

XXIX Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana

Segona

1r Premi i Menció d’Honor

Àngel

Martínez

Escutia

Viatges

Ximo Cano

Respighiana

Francisco Zacarés Fort

2005

XXIX Certamen Provincial de Bandes de Música

Segona

1r Premi i Menció d’Honor

Àngel

Martínez

Escutia

La leyenda de “La Malinche”

Salvador Sebastià López

Respighiana

Francisco Zacarés Fort

2004

CXVIII Certamen Internacional de Bandes de Música Ciutat de València

Tercera

1r Premi i Menció d’Honor

Àngel

Martínez

Escutia

Es chopà…hasta la Moma

Salvador Giner

Valhalla

Francisco Zacarés Fort

1996

CX Certamen Internacional de Bandes de Música Ciutat de València

Tercera

2r Premi

Jesús

Martí

Correa

Memories of an old Zarzuela

Carlos Suriñach

Cartoon

Paul Hart

1996

Certamen del Real Club Nàutic de valència

-

3r Premi

Jesús

Martí Correa

-

-
1989

XIII Concurs Provincial de Bandes de Música

Segona

2n Premi

Jesús

Juan Oriola

-

-

1983

XCVII Certamen Internacional de Bandes de Música Ciutat de València

Tercera

-

Juan José

Llimerà Dus

Boris godunov

M. Moussorgsky

Don Gil de Alcalà

Manuel Penella Moreno

València-Llíria

Miguel Pascual

1982

VIII Concurs Regional de Bandes Civils

Segona

2n Premi

Juan José Llimerà Dus

-

-

1981

VII Concurs Regional de Bandes Civils

Segona

C.A.

Juan José Llimerà Dus

-

-

1979

Certamen de Bandes de Música de València

Segona

Menció d’Honor

Vicente

Alonso

Benlloch

Marcha Eslava

Piort Illich Tchaikowsky

Le Journal du Printemps

J.C. Fischer

Alcazar Nuevo

Camilo Pèrez Monllor

1975

II Concurs Regional de Bandes Civils

-

-

-

-

-

1945

Concurso de Pasodobles CIFESA

-

-

Ramón Llopis

-

-