Pages Navigation Menu

150 anys apasionats per la música

34 CERTÀMEN DE BANDES DE MÚSICA DE LA COMUNIDAT VALENCIANA

Com ja sabeu, la nostra banda participarà en el Certamen de la Comunitat Valenciana , en la 1ª secció,
que se celebrarà el proper diumenge 21-10-12 al paraninf del centre educatiu de Xest.

La Societat Musical posarà a la vostra disposició un autobús per si voleu acompanyar la nostra banda.
Passeu per la casa de la música per informar-vos i apuntar-vos.

Adjuntem el programa complet del certàmen: http://ivm.gva.es/cms/val/activitats/agenda/details/669.html

34 CERTAMEN DE BANDAS DE MÚSICA DE LA COMUNIDAD VALENCIANA
Complejo educativo de Cheste
20-21 de octubre de 2012

Programa

20 de octubre. Primera audición, 10.00 h

SECCIÓN CUARTA
Obra obligada: Latente overture
de Carlos Pellicer

Sociedad Unión Musical San Miguel Arcángel de Daya Nueva
Director: Gabriel García Valero
Obra libre: Oregón
de Jacob de Haan

Unión Musical de Higueruelas
Director: Ángel Gimeno Quiles
Obra libre: Muralles
de Juan Gonzalo Gómez Deval

Asociación Unión Musical Eslidense
Director: Francisco Javier García Benedito
Obra libre: Trips
de Oscar Navarro

SECCIÓN TERCERA

Obra obligada: La torre dels Borja
de David Penadés

Unió Musical Santa Cecília de Cabanes
Director: Gabriel Sanchis Pastor
Obra libre: Chess (selección)
de Johan de Meij

Segunda audición, 16.00 h

Sociedad Musical Santa Cecilia de Fortaleny
Director: Gabriel Corachán i Galindo
Obra libre: Overture to a New Age
de Jan de Haaan

Sociedad Musical La Esperanza de Sant Vicent del Raspeig
Director: José Antonio Antolín Polo
Obra libre: Bonaparte
de Otto M. Schwarz

SECCIÓN SEGUNDA

Obra obligada: De vores al mar
de Ximo Cano

Agrupació Musical l ‘Artística de Carlet
Director: Fernando Hernández García
Obra libre: Valhalla
de Francisco Zacarés Fort

Sociedad Unión Musical Algueñense
Director: José Antonio Antolín Polo
Obra libre: Valhalla
de Francisco Zacarés Fort

Unión Instructivo Musical La Esmeralda de Almassora
Director: Víctor Alapont
Obra libre: Marea negra
de Antón Alcalde Rodríguez

Dia 21 de octubre. 10.30 h

SECCIÓN PRIMERA

Obra obligada: Spirophony
de Jesús Santandreu

Sociedad Musical La Alianza de Vinaròs
Director: José Ramón Renovell Renovell
Obra libre: States of mind Symphony nº 2 for winds, op. 879
de Teo Aparicio Barberán

Sociedad Filarmónica Unión Musical de Agost
Director: Rafael M. Garrigós García
Obra libre: Music of the Spheres
de Philip Sparke

Sociedad Musical La Primitiva de Rafelbunyol
Director: Ángel Martínez Escutia
Obra libre: Turangalila
de Olivier Messiaen (transcripción de Francisco Zacarés Fort)

Deixar un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *