150 anys apasionats per la música

XXXVI Certamen Provincial de Bandes de Música, 2012

Aquest Certàmen que ja compta amb 35 edicions, consta de quatre seccions, en funció del nombre de components de les bandes participants.
Les bandes de música que resulten guanyadores són les que participen, en les corresponents seccions, en el Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana, que se celebra en el mes d’octubre del mateix any.

La nostra banda, “La Primitiva” de Rafelbunyol participarà el proper dissabte dia 19 de Maig a la 1a secció d’aquest certàmen.

 

 

Programa complet del certàmen:


PRIMERA SECCIÓ
Dissabte 19 de maig del 2012 10:00 hores
OBRA OBLIGADA: FIESTA MEDITERRÁNEA de Manuel Lillo


Cultural Instructiva Unió Musical Genovense de GENOVÉS
Pasdoble:    La Calesera de Francisco Alonso
Obra de lliure elecció:    Imatges a contrallum ( Sinfonieta per a vents) de Teodoro Aparicio Barberán
Director:  Juanjo Gallego Montell

Societat Musical “ La Primitiva “ de RAFELBUNYOL
Pasdoble: Las Arenas de Manuel Morales Martínez
Obra de lliure elecció:  Turangalila Symphonie de Olivier Messiaen
Director: Ángel Martínez Escutia

Societat Musical Santa Cecilia de CHELVA
Pasdoble: La voz de Buñol de Manuel Carrascosa García
Obra de lliure elecció:  Asgard de Teodoro Aparicio Barberán
Director:  Juan Manuel Alarcón García

AGRUPACIÓ MUSICAL INVITADA
Orquestra Simfònica de la Societat Musical  “La Artesana” de Catarroja

PROGRAMA

  • Sinfonía veneciana de A.Salieri
  • Il tiempo stravaganza  de A.Vivaldi
  • Oblivión de A.Piazzolla
  • Danzón nº 2 de A. Marquéz
  • Malambo  de A.Ginastera
  • La guerra de las galaxias de John Williams

Miguel Morellá Giménez: Director


SEGONA SECCIÓ
Dissabte 19 de maig del 2012 17:00 hores

OBRA OBLIGADA:  BENI-HAMEZ de Eduardo Nogueroles Bermúdez


Agrupació Musical d´ AGULLENT
Pasdoble:  Agüero de José Franco
Obra de lliure elecció:    Dis Tensions dis de Carlos Pellicer Andres
Director: José Antonio Casanova Insa

Centre Instructiu i Musical de MASSANASSA
Pasdoble:  La Primitiva de Jef Penders
Obra de lliure elecció:    Libertadores de Oscar Navarro Pérez
Director:  Pedro Giménez Ballesteros

Unió Artístic Musical Sant Francesc de Borja de GANDÍA
Pasdoble:  Rubores de Pascual Marquina
Obra de lliure elecció:    Xúquer ( Poema sinfónico ) de José Grau Benedicto
Director:  Jesús Cantos Plaza

Agrupació Musical “ La Artística “ de CARLET
Pasdoble:  Fina Blasco de Rafael Talens Pelló
Obra de lliure elecció:    Valhalla  de Francisco Zacares Fort
Director:  Fernando Hernández García

Agrupació Musical d´ONTINYENT
Pasdoble:  Beto de José Vicente Egea Insa
Obra de lliure elecció:    La porta de L´Angel de Saül Gómez Soler
Director:  Enrique Alborch Tarrasó

AGRUPACIÓ MUSICAL INVITADA
Orquestra del Ateneu Musical del Port de València

PROGRAMA

  • Orgía (Danzas fantásticas) de J.Turina
  • El tambor de Granaderos (Preludio) de R. Chapí
  • Suite española de I.Albéniz (I. Granada II. Castilla III. Aragón)

Beatriz Fernández Aucejo:  Directora


QUARTA SECCIÓ
Diumenge 20 de maig del 2012 11:00 hores
OBRA OBLIGADA:  EL PRINCIPE CARNAVAL de  D. José Serrano (revisada y orquestada por D. Francisco Moral Ferri)


Unió Musical de HIGUERUELAS
Pasdoble:  Lagartijilla de José Mª MartínDomingo
Obra de lliure elecció:  Muralles de Juan Gonzalo Gómez Deval
Director:  Ángel Gimeno Quiles

Societat Musical de MASSALFASSAR
Pasdoble:  Suspiros de España de Antonio Álvarez Alonso
Obra de lliue elecció:  Symfhonic Suite de Clifton Willians
Director: Daniel Olmos Herrero

AGRUPACIÓ MUSICAL INVITADA
Orquestra de Cambra de la Societat Musical de La Llosa de Ranes

PROGRAMA

  • El amanecer (Peer Gynt) de E. Grieg
  • Serenata española de Joaquín Malats
  • Romanian folk dances de Bela  Bartok (I. Jocul cu bâta II. Brâul III. Pe loc IV. Buciumeana V. Poarga Românească VI. Mărunţel)
  • Pavana op. 50    de Gabriel  Fauré
  • Adiós nonino de A. Piazzolla

Francisco José Sánchez Roca: Director


TERCERA SECCIÓ
Diumenge 20 de maig del 2012  17:00 hores
OBRA OBLIGADA:  8 DE FEBRER (Fantasía per a banda) de Vicente Ortíz Gimeno


Societat Musical de TOUS
Pasdoble:  Beatriz Belda de Eduardo Sala
Obra de lliure elecció:    Saga Candida de Bert Appermont
Director:  Eduardo Sala Albelda

Associació Cultural Allegro de VALÈNCIA
Pasdoble:  Miguel Carlos Gómez Perona de Ferrer Ferran
Obra de lliure elecció:    La Batalla de Chiclana ( Poema sinfónico ) de Ferrer Ferran
Director:  Ismael Gómez Catellano

Societat Musical Santa Cecilia de FORTALENY
Pasdoble:  Lorencín Mendoza de Pascual Marquina
Obra de lliure elecció:    Overtura to a New Age de Jan de Haan
Director:  Gabriel Corachán Galindo

Societat Artística Musical d´ALCÀNTERA DE XÚQUER
Pasdoble:  La Primitiva de Jef Penders
Obra de lliure elecció:    Muralles de Juan Gonzalo Gómez Deval
Director  Luís Pedrón Francés

AGRUPACIÓ MUSICAL INVITADA
Jove Orquestra Col.legno de Faura

PROGRAMA

  • Adagio para orquesta de instrumentos de viento de  Joaquín Rodrigo
  • Dos Sonatas para orquesta de P. Antonio Soler – Manuel Palau (I. Sonata en Sol menor II. Sonata en Re mayor)
  • Suite n° 2 para pequeña orquesta de Rafael Talens Pelló (I. Danza del Torneo II. Melancolía III.Danza humorística)

Robert Ferrer: Director


El jurado para el Certamen Provincial de Bandas de Música de Valencia es el siguiente:

Sr. D. Francisco Moral Ferri
Sr. D. Bernardo Adam Ferrero
Sr. D. Vicente J. Soler Solano
Sr. D. Enrique Hernándis Martínez
Sr. D. Francisco Javier Gutiérrez Juan

Secretaria/o

Sra.Dña. Marta Conesa LLansola
Sr. D. Mario Carrión Peinado

Deixar un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

Podeu fer servir aquestes etiquetes i atributs HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>